Міжнародні молодіжні дебати:

Демократія потребує таких громадян, які ставлять критичні запитання до людей, що висловлюють свою думку і при цьому прислуховуються до думок інших, а також, можуть чесно та по суті вести дискусії. Цим базовим громадянським компетенціям і навчає проект «Міжнародні молодіжні дебати», який на цей момент є єдиним міжнародним німецькомовним конкурсом дебатів для школярів Середньої та Східної Європи. Цей проект сприяє розвитку навичок у молодих людей переконливо і із знанням справи представляти свої погляди і позиції німецькою мовою як іноземною. Проект закріплює роль дебатів як засобу демократичної полеміки та підтримує активне вивчення мов у Європі. Зміст конкурсу полягає в дебатуванні німецькою мовою на теми з галузей шкільного повсякдення, засад права і прав людини, історії (особливо опрацювання історичного досвіду несправедливості) Європи. В конкурсі приймають участь приблизно 3000 школярів з 180 шкіл Білорусі, Болгарії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Угорщини, Росії, Словенії, Словаччини, Чехії та України. До участі допускаються учні починаючи з 10-го класу та їх вчителі. Наша школа є регіональним осередком конкурсу, чим ми дуже пишаємося!

Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру»

Конкурс «Кенгуру» — міжнародний математичний конкурс, який проводиться з метою зацікавлення школярів математикою. Конкурс проводиться щорічно у третій четвер березня країнами, які є учасницями міжнародної організації «KANGOUROU SANS FRONTIERES» або планують ними стати. Організація «KANGOUROU SANS FRONTIERES» налічує на сьогодні 46 країн. Україна вперше провела в себе конкурс 1997 року.

На початку 80-х років XX століття Пітер Голлоран, професор математики з Сіднея, вирішив організувати новий тип гри-конкурсу для австралійських школярів: підбірку задач із варіантами відповідей, перевірку яких здійснює комп’ютер. Тисячі школярів могли взяти участь у грі одночасно. Успіх австралійського національного математичного конкурсу був надзвичайний.

У 1991 році два французьких математики вирішили провести цю гру у Франції, назвавши її «Кенгуру» на честь своїх австралійських колег. Перша гра зібрала 120 000 учнів коледжів. Пізніше конкурс охопив також школярів та ліцеїстів.

У 1997 вперше було проведено конкурс-гру «Кенгуру» на базі кількох шкіл Старосамбірського району Львівської області та Львівського фізико-математичного ліцею при Львівському національному університеті ім. Івана Франка, викладач якого, Євген Пенцак, був першим координатором гри «Кенгуру» в Україні. Завдяки його зусиллям і викладачів кафедри математики ліцею та при підтримці вчителів-ентузіастів із різних областей України конкурс став бажаним гостем у багатьох українських школах, ліцеях, гімназіях. Тепер це наймасовіше математичне та інтелектуальне змагання серед школярів нашої держави. Майже півмільйона учасників зібрав і об’єднав конкурс трохи менше ніж 20 років тому. Вагому підтримку та сприяння конкурс отримав з боку відділу роботи з обдарованою молоддю Науково-методичного центру середньої освіти Міністерства освіти та науки України.

Міжнародний інтерактивний учнівський природничий конкурс «Колосок»

«Колосок» — Міжнародний інтерактивний учнівський природничий конкурс, який проводиться з метою наукової популяризації та пропедевтики природничих наук серед учнів, поширення та впровадження національних освітніх технологій за кордоном, аналізу та запровадження сучасних прогресивних освітніх зарубіжних технологій в Україні. До участі у Конкурсі можуть приєднуватись освітні установи інших держав за наявності національного координатора Конкурсу. Конкурс проводиться щороку у два етапи: (листопад) та весняний (квітень).

Основні завдання конкурсу:

• ознайомлення підростаючого покоління з невід’ємним елементом єдиної культури— природознавством;
  • формування цілісного погляду на навколишній світ, уявлень про наукову картину світу, вироблену сучасним природознавством;
  • розвиток мотивації учнів до вивчення дисциплін природничого циклу;
  • вироблення стійких навичок роботи з науково-популярними виданнями, розвиток читацьких компетентностей, дослідницьких та творчих умінь учнів;
  • розширення та поглиблення знань із природничих дисциплін, підтримка талановитих учнів та ініціативних учителів.

Учасниками Конкурсу є організовані групи учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів і форм власності України та інших держав. Учасники Конкурсу беруть участь у Конкурсі на добровільних засадах. Конкурс проводиться у загальноосвітніх навчальних закладах.