У вересні 1983 року у 4-му мікрорайоні Оболоні відкрилась нова школа. Рішенням МВК Києва №864 від 23.05.1983 року школі надано номер 239, викладання російською мовою та визначена іноземна мова – німецька.

Школі 239 судилась яскрава наповнена біографія, де визначальним словом є «німецька мова».

Перші 7 років становлення школи були роками «Перебудови» для всієї країни, роками небувалого розвитку педагогічної думки, майстерності та  ініціативності. В цьому руслі, наказом ГУНО м. Києва № 367 від 30.08.1990 року «Про зміні в мережі установ народної освіти» школа отримує статус спеціалізованої школи з поглибленим вивченням німецької мови з 1-го класу. В цей же час школа відкриває і перший український клас. А в цей же рік започатковує дружні 20-ти річні стосунки з містом Монгейм, що на річці Рейн в землі Північній Рейн Вестфалія.

З незалежністю та суверенітетом України школа починає тріумфальну ходу на шляху інтеграції в загальноєвропейський освітній простір. Учні та вчителі інтенсивно пізнають Європу, а Європа пізнає Україну через спілкування з учнями та вчителями нашої школи, спільними проектами, обмінами учнів, конференціями та круглими столами, концертами.

На карті міжнародної діяльності школи з’являються комунальні підприємства міста Бремена, школа імені Кубертена міста Потсдама, школа імені Горького міста Кляйнмахнова землі Бранденбург, гімназія міста Ольхінг землі Баварія, школа в місті Хомхорст землі Північної Рейн Вестафалія.

В рамках проекту «Comenius» делегації школи відвідують Голландію, Чехію, Німеччину, Туреччину.

Напевно, самим визначальним для школи №239 було підписання «Договору про культурне співробітництво» між урядами ФРН та України в лютому 1993 року. З цього часу діяльність школи підпорядкована реалізації цього дуже важливого для України документу. За словом «реалізація» стоїть велика, потужна праця педагогічного колективу школи. Німецький мовний Диплом уряду ФРН рівня С1 отримали вже більше 500 учнів школи. Спецкурси блоку «Німецька мова», система країнознавчих заходів, яка охоплює 1-11 класи, міжнародні учнівські дебати німецькою мовою, наукові роботи МАН, перемоги на олімпіадах німецькою мовою всіх рівнів – це життя та діяльність учнів та вчителів школи №239.

А моніторинг подальшого навчання випускників, їх життєвого шляху та успіхів свідчать про їх велику конкурентоздатність та сформовану інтеграцію з загальноєвропейський життєвий простір.